Muzeum ponownie otwarte od 4 maja!

Z przyjemnością informujemy, że z zachowaniem obostrzeń sanitarnych oraz limitów zwiedzania wynikających z przepisów prawa Muzeum Regionalne w Dębicy będzie otwarte dla zwiedzających od wtorku 4 maja br.  

Udostępnianie ekspozycji  wewnętrznych dla zwiedzających w ograniczonym ilościowo zakresie (1 osoba na 15 m.kw.)

 

2)Godziny Otwarcia

 

Od 1 maja 2021 do odwołania obowiązują nowe godziny udostępniania ekspozycji zewnętrznej oraz wewnętrznej:

Poniedziałek –nieczynne

Wtorek – piątek – czynne

Od godziny 9: 00  do  11: 00 zwiedzanie

Od godziny 11:00 do  11:30 przerwa techniczna

Od godziny 11:30 do 13:30 zwiedzanie

Od godziny 13:30 do 14:00 przerwa techniczna

Od godziny 14:00 do 15:00 zwiedzanie

Sobota – czynne

Od godziny 9:00-12:00 zwiedzanie

Niedziela - czynne

Od godziny 14:00 do 17:00 zwiedzanie

 

 

GRUPY ZORGANIZOWANE SĄ PROSZONE O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT TELEFONICZNY LUB MAILOWY.

 

Muzeum zastosowało procedury oraz wszelkie zalecenia z Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Dębicy. Przed wejściami do budynków widnieją w widocznych miejscach informacje o maksymalnej liczbie zwiedzających mogących jednocześnie przebywać w danym budynku. Przed każdą wystawą udostępnioną do zwiedzania widnieje informacja o liczbie osób mogących przebywać jednocześnie w trakcie zwiedzania. W budynku umieszczone są wszelkie instrukcje dot. mycia rąk, dezynfekcji rąk,  zakładania i zdejmowania rękawic ochronnych oraz maseczek. W budynkach są umieszczone pojemniki na zużyte maseczki i rękawiczki. Ponadto zostało oznaczone miejsce  do odizolowania osoby w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych dotyczących  wirusa Covid-19. Szatnia jest wyłączona z użytkowania dla osób postronnych. Procesy dezynfekcji powierzchni dotykowych, sal wystawowych oraz elementów znajdujących się na zewnątrz opisywane są z uwzględnieniem daty i godziny od maja 2020 r. w specjalnym skoroszycie, który znajduje się w sekretariacie głównego budynku muzeum.  

Nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo pracowników i użytkowników muzeum, a także powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, dlatego od osób odwiedzających Muzeum pobierane będą dane takie jak imię i nazwisko, adres, numer kontaktowy, przechowywane będą na okres 14 dni, po czym zostaną zniszczone.