Szanowni Państwo

W związku z przypadająca w tym roku 20 rocznicą utworzenia Muzeum Regionalnego w Dębicy planujemy przearanżowanie wystaw stałych w budynku głównym. Konieczność ta wynika z potrzeby prezentacji aktualnego stanu wiedzy o przeszłości naszego regionu, wzbogacenia wystawy w nowe eksponaty, wreszcie podniesienia standardu zwiedzania. Od 1 marca br. nieczynne będą ekspozycje pt. Dzieje dębickiego przemysłu, Dębica i jej mieszkańcy w latach 1358 – 1939, oraz Ziemia Dębicka w latach 1939 – 1944.

W tym czasie w ofercie muzeum będą mogli Państwo obejrzeć wystawy:

1. Dzieje Dębickiego Garnizonu

2. Dom na podgórzu. Kultura ludowa ziemi dębickiej.

3. Radio nostalgia 2 – wystawa odbiorników radiowych z lat 1946 – 1966, z kolekcji Ks. Ryszarda Piaseckiego (wystawa czasowa).

Ponowne otwarcie wystawy Dębica – portret miasta i mieszkańców 1358 -1939 planowane jest na noc muzeów 12 maja. Wystawę pt. Dębica Walcząca 1939 -1951 planujemy natomiast otworzyć we wrześniu br.

Mamy nadzieję, że w nowej aranżacji wystawy zyskają na jakości, wpłyną na szerokość naszej oferty, co spotka się z Państwa zadowoleniem i większą frekwencją. Za utrudnienia w realizacji Państwa planów serdecznie przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i cierpliwe oczekiwanie.

Dyrektor Tomasz Czapla