Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy czasowej pt. "Radio-Nostalgia cz. 2. Czar PRL-u " z kolekcji ks. Ryszarda Piaseckiego, który odbędzie się 23 kwietnia 2023 r. o godzinie 15:00 w budynku głównym Muzeum Regionalnego przy ulicy Ratuszowej 4. Na wystawie zobaczyć można ponad 50 lampowych odbiorników radiowych wyłącznie polskiej produkcji z lat 1946-1966 oraz oraz instrukcje i programy radiowe z lat 50-tych XX wieku. Najstarszym odbiornikiem na wystawie jest "Aga" z Dzierżoniowa, zaś najmłodszym "Wirtuoz" z Warszawy. Całość uzupełniają plansze opisujące historię powstania polskiej radiofonii po II wojnie światowej. Prezentowane eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji księdza prałata Ryszarda Piaseckiego, proboszcza parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Dębicy, kolekcjonera radioodbiorników lampowych.

3-PLAKAT0