WAŻNE

1 GRUDNIA W ZWIĄZKU Z OTWARCIEM NOWEJ WYSTAWY PT. „RADIO NOSTALGIA” MUZEUM REGIONALNE W DĘBICY BĘDZIE CZYNNE     W GODZINACH OD 9:00 – 18:00.
Czytaj całość

"Radio Nostalgia. Czar PRL-u"

Muzeum Regionalne w Dębicy serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy "Radio Nostalgia. Czar PRL-u", który będzie miał miejsce w budynku Muzeum w dniu 1 grudnia 2022 r. o godzinie 16. Eksponaty, którymi są radioodbiorniki lampowe polskiej produkcji z lat 1946-1966, pochodzą z kolekcji ks. Ryszarda Piaseckiego, proboszcza parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Dębicy. Wystawę będzie można oglądać do 16 kwietnia 2023 roku.
Czytaj całość

16.11.2022 r. Służebniczki Dębickie w przestrzeni społeczno – eklezjalnej . Blaski i cienie

Służebniczki Dębickie w przestrzeni społeczno – eklezjalnej . Blaski i cienie Wspominając 140 rocznicę przybycia Sióstr Służebniczek do Dębicy Zgromadzenie Służebniczek we współpracy z Urzędem Miasta zapraszają na sesję popularno – naukową pt. „Służebniczki Dębickie w przestrzeni społeczno – eklezjalnej. Blaski i Cienie”, którą poprzedzi Msza św. o godz. 8.00 w kościele pw. św. Jadwigi. Następnie w Domu Kultury Śnieżka od godz. 9.00 odbędzie się cykl wykładów poświęconych temu zagadnieniu.

Ważne

W dniu 29 września br. (tj. czwartek) Muzeum Regionalne będzie czynne w godzinach od 9:00 do 18:00

Spotkanie autorskie z Maciejem Łubieńskim

Muzeum Regionalne w Dębicy zaprasza na spotkanie z panem Maciejem Łubieńskim, autorem książki "Portret rodziny z czasów wielkości. O prymasach, milionerach, zakonnicach, pisarkach i innych przodkach". Niezwykła historia rodziny, która przez wiek odcisnęła również swoje piętno na naszych okolicach. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań dotyczących historii rodu Łubieńskich. Spotkanie będzie miało miejsce w budynku głównym muzeum przy ulicy Ratuszowej 4 w czwartek 29 września br.

SPOTKANIA Z HISTORIĄ SŁUŻEBNICZEK DĘBICKICH

Spotkania z historią – Pamięć która wzmacnia korzenie W roku 140 rocznicy przybycia do Dębicy trzech pierwszych Sióstr Służebniczek z Wielkopolski poznając karty historii, która jest najlepszą nauczycielką życia pragniemy zaprosić na „Lekcje historii”. Spotkania z historią odbywać się będą od września w poniedziałki w Domu Generalnym w Dębicy. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich w zorganizowanych grup z dziećmi, młodzieżą czy dorosłymi.

Rocznik Muzeum Regionalnego w Dębicy 2021 TOM VI już dostępny

Uprzejmie informujemy, że od dzisiaj w sekretariacie Muzeum Regionalnego w Dębicy jest do nabycia szósty tom Roczników Muzealnych. Tom ten zawiera następujące artykuły: A. Getler "KER - polska supertechnologia w Dębicy" A. Hosaja "Kauczuk KER z Dębicy w 1938 roku" s. A. Skrzypek SBDNP "Pierwsza kaplica służebniczek w Dębicy fundacji Raczyńskich..." J. Swół, K. Zalewska "Powrót do zbrodni" J. Dymitrowski "Zapomniana tragedia" A. Weryńska-Przybyś "Wnętrze chałupy przełomu XIX/XX w.
Czytaj całość

W związku z wernisażem 15 lipca 2022 r. tj. piątek Muzeum Regionalne w Dębicy będzie czynne dla zwiedzających od 9:00- 17:30

Czytaj całość

Zapraszamy do Modelarni w Muzeum!

Zapraszamy na warsztaty modelarskie do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Modelarnia będzie czynna w każdą środę i czwartek w godzinach od 10:00 do 14:00. Będzie można skorzystać z narzędzi i farb modelarskich oraz uzyskać pomoc instruktorów. Do korzystania z modelarnia zapraszamy dzieci i młodzież ucząca się. Korzystanie z zajęć jest bezpłatne.
Czytaj całość

W dniu 16 czerwca tj. BOZE CIAŁO Muzeum Regionalne w Dębicy będzie nieczynne dla zwiedzających

W dniu 16 czerwca tj. BOŻE CIAŁO Muzeum Regionalne w Dębicy będzie nieczynne dla zwiedzających.

NOC MUZEÓW 2022

W związku z Europejską Nocą Muzeów, Muzeum Regionalne w Dębicy będzie czynne dla zwiedzających w piątek 13.05.2022r.w godz. 16:30-24:00WSTĘP WOLNY     sobota 14.05.2022 NIECZYNNE
Czytaj całość

1 MAJA ŚWIĘTO PRACY ORAZ 3 MAJA ŚWIĘTO KONSTYTUCJI MUZEUM REGIONALNE BĘDZIE NIECZYNNE DLA ZWIEDZAJĄCYCH.

Ważne

Uprzejmie informujemy, że ze względu na finisaż wystawy „Radio Nostalgia” w dniu 22 kwietnia (piątek) Muzeum Regionalne w Dębicy wyjątkowo będzie czynne dla zwiedzających w godzinach 9.00-18.00. Za zmianę godzin - przepraszamy, zapraszając jednocześnie na finisaż. Warto będzie być!
Czytaj całość

Finisaż wystawy "Radio Nostalgia"

Zapraszamy  wszystkich chętnych na ostatnie spotkanie z unikatową kolekcją radioodbiorników z lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia pochodzących ze zbiorów księdza Ryszarda Piaseckiego. Finisaż będzie miał miejsce w piątek 22 kwietnia br. o godzinie 17-tej w budynku głównym Muzeum Regionalnego w Dębicy. Warto  przyjść i po raz ostatni rzucić okiem na te perełki dawnej techniki. Po wystawie oprowadzi właściciel kolekcji, ksiądz Ryszard Piasecki.
Czytaj całość

Muzeum nieczynne dla zwiedzających od 16 do 18 kwietnia br.