Aktualności

Serdecznie zapraszamy na Muzealny Dzień Mamy i Dziecka 4 czerwca godz. 15:00

 
Czytaj całość

Ważne

Szanowni Państwo, w związku z Europejską Nocą Muzeów oraz jubileuszem 20lecia, Muzeum Regionalne w Dębicy będzie czynne dzisiaj tj. 12.05.2023 r. do godziny 24:00,natomiast w sobotę oraz niedzielę będziemy nieczynni.
Czytaj całość

Ważna informacja

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że dnia 1go maja oraz 3go maja Muzeum będzie nieczynne . Serdecznie zapraszamy w pozostałe dni w godzinach pracy Muzeum.
Czytaj całość

Serdecznie zapraszamy 12 maja 2023 r. Jubileusz 20- lecia Muzeum Regionalnego w Dębicy oraz Noc Muzeum

Burmistrz Miasta Dębicy oraz Muzeum Regionalne w Dębicy mają zaszczyt zaprosić Państwa na uroczystość jubileuszu 20-lecia Muzeum Regionalnego w Dębicy w dniu 12 maja 2023 r. Inauguracja wydarzenia rozpocznie się o godzinie 10:00 sesją popularnonaukową pt. " MUZEUM-DZIEDZICTWO I REGIONALNA TOŻSAMOŚĆ" w sali sesyjnej Urzędu Miasta Dębica.
Czytaj całość

Finisaż wystawy czasowej pt. "Radio-Nostalgia cz. 2. Czar PRL-u " 23 kwietnia 2023 r. o godzinie 15:00

Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy czasowej pt. "Radio-Nostalgia cz. 2. Czar PRL-u " z kolekcji ks. Ryszarda Piaseckiego, który odbędzie się 23 kwietnia 2023 r. o godzinie 15:00 w budynku głównym Muzeum Regionalnego przy ulicy Ratuszowej 4. Na wystawie zobaczyć można ponad 50 lampowych odbiorników radiowych wyłącznie polskiej produkcji z lat 1946-1966 oraz oraz instrukcje i programy radiowe z lat 50-tych XX wieku.
Czytaj całość

Ważna informacja

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że dnia 7 kwietnia WIELKI PIĄTEK Muzeum będzie czynne dla zwiedzających od godziny 7:30 do 12:00. W dniach 8 kwietnia WIELKA SOBOTA, 9 kwietnia WIELKANOC oraz 10 kwietnia PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Muzeum Regionalne będzie nieczynne. Serdecznie zapraszamy po Świętach w godzinach otwarcia.
Czytaj całość

Życzenia Świąteczne

 
Czytaj całość
SZLACHETNE I NIEZŁOMNE Kobiety w obronie niepodległości, prawdy i honoru. Konferencja z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

SZLACHETNE I NIEZŁOMNE Kobiety w obronie niepodległości, prawdy i honoru. Konferencja z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Konferencja, którą zorganizowaliśmy wspólnie z Miastem Dębica i Miejskim Ośrodkiem Kultury, odbyła się 8 marca, w Domu Kultury „Śnieżka”. Stanowiła historyczną część tegorocznych miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Czytaj całość

HARCERSKA WĘDRÓWKA W PRZESZŁOŚĆ muzealne spotkanie pokoleń

22 lutego to dla skautów i harcerzy na całym świecie dzień wyjątkowy, w którym dla upamiętnienia rocznicy urodzin sir Roberta Baden Powella, twórcy skautingu, i jego żony Olivii Baden Powell – Naczelnej skautki świata, już od 1926 r. obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej. Także dębiccy harcerze od wielu lat, w tym dniu pozdrawiają się i spotykają w szerokim gronie, na uroczystych zbiórkach.
Czytaj całość

Uwaga ważne!

Szanowni Państwo
Czytaj całość

09.02.2023 r. czwartek godz. 16:00 Spotkanie autorskie z Damianem Karolem Markowskim

Spotkanie autorskie z Damianem Karolem Markowskim odbędzie się w najbliższy czwartek (9 lutego) w Muzeum Regionalnym w Dębicy. Historyk, w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, przedstawi swoją najnowszą książkę pt. „Ostatni dzień Hanaczowa. Polsko-żydowskie braterstwo broni w czasach zagłady”. Spotkanie z Damianem Karolem Markowski będzie prawdziwą gratką dla miłośników historii II wojny światowej i relacji międzyludzkich w tych trudnych czasach.
Czytaj całość

22 stycznia 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

 22 stycznia wspominać będziemy wielki polski zryw niepodległościowy z 1863 r. Choć powstanie wybuchło w zaborze rosyjskim, w istocie było zrywem ogólnonarodowym, w którym licznie wzięli udział także członkowie ruchu spiskowego z Galicji, a wśród nich grupa Dębiczan. Ochotnicy z miasta nad Wisłoką zaciągnęli się do oddziałów mjr Edwarda Dunajewskiego i mjr Jana Popiela- "Chościakiewicza", formowanych w korpusie dowodzonym przez gen. Zygmunta Jordana.
Czytaj całość

Serdecznie zapraszamy na Dzień Babci i Dziadka w Muzeum Regionalnym w Dębicy

 
Czytaj całość

WAŻNE !

Uwaga ważne ! Muzeum Regionalne w Dębicy dn. 06.01.2023 Święto Trzech Króli będzie nieczynne. Zapraszamy od 7 stycznia w godzinach pracy Muzeum. 
Czytaj całość

WAŻNE

31.12.2022  SYLWESTER ORAZ 01.01.2023 NOWY ROK MUZEUM REGIONALNE W DĘBICY BĘDZIE NIECZYNNE. ZAPRASZAMY ZWIEDZAJĄCYCH  OD 03.01.2023 W GODZINACH PRACY MUZEUM. 
Czytaj całość